ДА ЛИ СЕ ЛЕХ ОПОРАВИО ОД "ПЕТАРДЕ"? Пољаци свим силама нападају Динамо

21. 07. 2022. у 08:31

ДРМА се клупа тренеру Џону ван ден Брому.

ДА ЛИ СЕ ЛЕХ ОПОРАВИО ОД ПЕТАРДЕ? Пољаци свим силама нападају Динамо

Фото Твитер

Није била прворазредна сензација, али јесте озбиљно изненађење. Шампион Пољске Лех из Познања елиминисан је у првом колу квалификација за Лигу шампиона, пошто је доживео тотални дебакл у Бакуу, у реванш сусрету са Карабагом. Момци Гурбана Гурбанова збили су редове, показали да сви велики европски резултати у последњој деценији нису никаква случајност, и славивши са 5:1 лагано надокнадили минималан пораз из првог сусрета (0:1).

Сада се Лех "преселио" у квалификације за Лигу конференције, покушаће шампион Пољске да у другом колу елиминише Динамо Батуми који је несрећно испао из борбе за Лигу шампиона.

За почетак, подсетимо се дешавања из Азербејџана.

Ниједну замисао чета холандског стручњака Џона ван ден Брома није могла да спроведе у дело током ових 90 минута. Није било довољно чак ни то што је из прве акције на мечу, након само неколико секунди игре, успела да дође до предности поготком Кристофера Велдеа.

Међутим, блистао је двоструки стрелац Кади. Он је погодио у 14. минуту за 1:1, а онда у 74. практично решио све дилеме, када је повисио на 4:1. Мрежу Леха тресли су још и Хрват Озобић (42. минут), Медина (56. минут) и Хусејнов (78. минут).

У стартној постави Карабага били су црногорски репрезентативци Марко Јанковић и Марко Вешовић, бивши фудбалери Партизана и Црвене звезде.

Динамо је после велике борбе елиминисан у квалификацијама за Лигу шампиона од Слована. Након 0:0 у Братислави, идентичан резултат видели смо и у Грузији - уследили су продужеци.

У финишу првог домаћин је повео и био на прагу великог изненађења. Играо се 104. минут када је после сјајног продора по десној страни Мамучашвили оставио лопту Давиташвилију, који је успео да прође пар чувара, улети у казнени простор ривала и ефектним ударцем у ближи угао донесе предност Динаму.

Ипак, тим из Словачке није дао последњу реч. Прорадио је у 115. минуту када је Иван Шапоњић са голом спојио Барсегјана. А онда, у последњим секундама утакмице, чувени репрезентативац Владимир Вајс преокреће резултат за велико славље Слована.

Навијачи Леха и управа клуба су све нервознији, Џону ван ден Брому се "дрма" клупа, те ће у вечерас на терен извести најјачи могући тим. Све сем тријумфа клуба из Познања представљаће велико изненађење.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,95)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36