"ЛУДИ" РУС ПРЕДВОДИ ФЕРЕНЦВАРОШ: Србин стоји "Фардију" на путу до Лиге шампиона

20. 07. 2022. у 10:33 >> 11:29

МАЂАРСКИ првак годинама уназад улаже велика новчана средства у тим.

ЛУДИ РУС ПРЕДВОДИ ФЕРЕНЦВАРОШ: Србин стоји Фардију на путу до Лиге шампиона

Фудбалери Ференцвароша дочекаће Слован из Братиславе на својој "Групама арени" у првом мечу другог кола квалификација за Лигу шампиона. "Фарди" је до ове фазе стигао након што је елиминисао казахстански Тобол, док је словачки клуб био бољи од грузијског Динамо Батумија.

Издржао је Тобол српског стручњака Милана Милановића на свом терену и остао непоражен у првом окршају са екипом Ференцвароша (0:0). У Мађарској се провео као бос по трњу. Предвођена доскорашњим фудбалером Шерифа Адамом Траореом, екипа некадашњег селектора Русије Станислава Черчесова је код куће славила са чак 5:1 (3:1).

Доминирао је Ференцварош од првог до последњег минута. Упутио чак 21 шут ка голу ривала, имао 60 одсто времена лопту у ногама и на крају Тоболу дозволио само три шута. Биће велики фаворит и у наредном колу, посебно јер је Слован побегао са гиљотине у Грузији.

Већ у 21. минуту је у Будимпешти било јасно ко иде даље. Ференцварош је на крилима сјајног Траореа стигао до три гола предности.

Један од најбољих играча сјајне генерације Шерифа која је стала на пут Црвеној звезди у квалификацијама за елитно такмичење, а онда у групној фази успела да савлада мадридски Реал и Шахтјор и обезбеди треће место и пласман у Лигу Европе, деловао је незаустављиво. Начео је ривала после центаршута Ћивића са десне стране већ у четвртом минуту, а онда у 17. побегао одбрани Тобола и правовремено додавање Токмана Нгуена претворио у нови гол. Само четири минута касније нашао се и у улози асистента, када је оставио повратни пас Лајдунију, који је са ивице казненог простора матирао гостујућег голмана за 3:0.

Успео је бивши фудбалер Партизана Зоран Тошић да врати Тобол у живот, када је у 23. минуту са голом спојио Сергејева.

По повратку са паузе домаћин је наставио да доминира, па је у 74. минуту преко Бесија вратио три гола предности. Исти фудбалер је у првом минуту надокнаде употпунио дебакл гостујућег састава и поставио коначан резултат.

Далеко неизвесније било је у Батумију. Када се урачуна и први дуел, 180 минута није било довољно да се затресе мрежа у судару Динама и Слована. Отишло се у продужетке.

У финишу првог домаћин је повео и био на прагу великог изненађења. Играо се 104. минут када је после сјајног продора по десној страни Мамучашвили оставио лопту Давиташвилију, који је успео да прође пар чувара, улети у казнени простор ривала и ефектним ударцем у ближи угао донесе предност Динаму.

Ипак, тим из Словачке није дао последњу реч. Прорадио је у 115. минуту када је Иван Шапоњић проиграо Барсегјана. А онда, у последњим секундама утакмице, чувени репрезентативац Владимир Вајс преокреће резултат и обезбеђује Словану мегдан са екипом Ференцвароша у наредној рунди.

Мађарски шампион је фаворит у овом двомечу, а посебно ће бити мотивисан да пред својим навијачима стекне залиху пред одлазак у Братиславу.

НАШ ТИП: 1&2-5 (квота 1,88)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36