СЕВЕР ПРОТИВ ЈУГА: Спартак Суботица - Радник Сурдулица

15. 07. 2022. у 08:59 >> 09:02

ДРУГО коло Моцарт бет Супер лиге Србије.

Фудбалери суботичког Спартака дочекаће Радник у мечу 2. кола Моцарт бет Супер лиге Србије. "Голубови" у вечерашњи дуел улазе након ремија (1:1) у Лучанима на премијери нове сезоне, док Сурдуличани стижу на север државе после пораза од новосадске Младости на свом терену (1:2).

Спартак је у Лучанима стигао до предности у 40. минуту голом Луке Бијеловића, Младост је до бода дошла преко Милана Бојовића. Најбољи стрелац у историји Супер лиге прецизан је био са беле тачке у 70. минуту.

Десети јул 2022. године и меч са Радником уписан је у анале Младости ГАТ из Новог Сада, одиграна је прва утакмица у елитном такмичењу, али да овај датум буде подвучен црвеним постарали су се Милан Миросављев и Андрија Радуловић.

Головима у 16. и 55. минуту поменути тандем донео је победу Новосађанима (2:1) над Радником, на дебију овог клуба у елитном рангу такмичења! Са друге стране, крај прошле сезоне означио је и крај серије Радника од осам мечева без пораза у првенству. Неповезани, безидејни, конфузни, нису се могли ни надати бољем исходу.

Лоши резултати у припремном периоду очито нису били случајност и пред тренером Линтом је много посла. Неодустајање са играчем мање у самом финишу једино је позитивно са овог меча, у чему могу да потраже наду за наставак сезоне…

Практично, једину шансу коју је имао у полувремену без ударца у оквир гола ривала, клуб са југа Србије је добио на поклон, као последицу несигурности голмана и капитена Младости Алексе Милојевића. У седмом минуту Дурнојић је изнудио, Суботић извео корнер, Милојевићу је чиста лопта исклизнула из руку, али Спасић се није најбоље снашао и главом је пребацио гол.

Радник је савлaдао данашњег ривала у претходна два међусобна сусрета, али... Када се све сабере, бољи утисак на премијери је оставио Спартак, те због тога малу предност дајемо Суботичанима.

НАШ ТИП: 1X&2+ (квота 1,70)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36