БРАЗИЛСКИ КЛАСИК У СЕРИЈИ А: Коринтијанс и Фламенго скривају карте пред окршај у Копа Либертадорес

10. 07. 2022. у 09:19

ОЧЕКУЈЕ се спектакл.

Фудбалери Коринтијанса дочекаће Фламенго на својој "Неа Кимика арени" у мечу 16. кола бразилске Серије А. Вечерашњи меч стиже након успешних издања обе екипе у осмини финала Копа Либертадорес. Наиме, гиганти из земље кафе, самбе и фудбала обезбедили су пласман у наредну фазу најпрестижнијег такмичења у Јужној Америци.

Потпуна лудница у двомечу Боке Јуниорса и Коринтијанса. "Корингао" је стигао у Аргентину без чак седморице фудбалера и одиграо најхрабрији могући меч. Утакмица у Бразилу је окончана без голова,а исто тако је било у Буенос Ајресу. Све је одлучено после пенала.

Памтиће се да је трагичар меча Дарио Бенедето који је промашио пенал за Боку у првом полувремену, а потом и у пенал лутрији. До краја меча Аргентинци никако нису могли до гола противника.

На крају у пенал рулету, више среће имали су гости који су славили у осмој серији.

Ако је први фаворит за трофеј у елитном надметању Палмеирас, онда би одмах иза узастопног првака требало да се нађе и прошлогодишњи вицешампион – Фламенго. Бразилски гигант учинио је да од Толиме не остану ни дугмићи пошто је славио резултатом 7:1 (2:0) после минималца у првом мечу.

Педро се својски потрудио да на легендарној Маракани остави печат у убедљивом тријумфу са покером голова! Фантастично је функционисао Фламенгов нападачки тандем, само је Педро направио огромну разлику и учинио да се већ после пет минута више не постави питање ко ће у четвртфинале. Постао је и први играч у историји црвено-црних који је у једној утакмици Копа Либертадорес потписао своје име и презиме код четири гола!

Већ после 20 минута дефанзивац гостију Хулијан Кинонес аутоголом је почастио Фламенго за 2:0, што је био актуелан резултат све до почетка другог полувремена када је Педро наставио гогтерски низ. Недуго после њега Габријел Барбоса, популарни "Габигол" искористио је асистенцију Тијага Маје да потпуно понизи ривала, али то је био само почетак, јер је у завршних пола часа виђено још четири поготка!

Прво је Кинонес исправио своју грешку из првог дела, али је убрзо затим Педро комплетирао хет-трик, да би Матеус Франка у 73. минуту донео огромних 6:1! У 80. минуту Педро је направио пун круг јер како је од њега почело, тако се и завршило – голом за тотално понижење колумбијског састава...

Коринтијанс би евентуланим тријумфом на вечерашњем мечу бар на кратко избио на деобу првог места. Изабраници Витора Переире налазе се на петој позицији са 26 бодова, три мање од водећег Палмеираса. Фламенго је осмопласирани, победом би поново ухватио резултатски прикључак за тимовима из самог врха.

У претходном међусобном сусрету, црно-црвени су на Маракани славили са 1:0. Интераснтно, Коринтијанс и Фламенго састаће се и у четвртфиналу Копа Либертадорес.

НАШ ТИП: 2-4 (квота 1,58)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36