ЈЕДНА ВЕЛЕСИЛА НАПУШТА ПРВЕНСТВО: Могу ли "азури" до изненађење?

В.Д.

28. 06. 2022. у 12:38

ДАНАС од 17 часова на "НТЦ стадиону" у Сенецу очекује нас први полуфинални меч европског првенства за фудбалере до 19 година

ЈЕДНА ВЕЛЕСИЛА НАПУШТА ПРВЕНСТВО: Могу ли азури до изненађење?

Судар првопласиране и другопласиране екипе у групама.

Енглези су се прошетали кроз групу и са максималних девет бодова и без примљеног гола изборили пласман у полуфинале.

У првом колу савладали су Аустрију са 2:0 головима Чуквуемеке и Дивајна. Везњак Астон Виле је био и асистент приликом другог гола.

Три дана касније на ред је дошла наша репрезентација коју су, нажалост, Енглези испратили са четири гола у мрежи, да би у последњем колу у борби за прво место у групи победили Израел минималним резултатом.

Са друге стране, Италијани су били мање ефикасни и доживели су и убедљив пораз у последњем колу.

У Дунајској Стреди селекција Италије је победила Румунију са 2:1. Они су повели ефектним поготком Томаса Балданција у 47, изједначио је Лука Андронаћеа у 53, а победу Италији донео је Кристијан Волпато у 68. минуту.

У другом колу "азури" су савладали "соколове" минималним резултатом. Једини стрелац на том мечу био је фудбалер Наполија Ђузепе Амброзино.

Треће коло је могло би се рећи "скресало крила" Италијанима. Они су повели у 16. минуту голом Кристијана Волпата, фудбалера Роме, али су "триколори" додали гас и славили са убедљивих 4:1. Нису пулени селектора Нунзиате ни толико лоше одиграли тај меч колико је резултат на семафору говорио, али свакако уколико желе пролаз у финале мораће да заиграју много боље него пре четири дана.

Примећује се у игри Италије изостанак лидера ове генерације Вилфрида Гнонта. Младић који је дебитовао за сениорску репрезентацију, и већ постигао погодак. Наиме, његов Цирих забранио му је наступ уз образложење да им је потребан у квалификацијама за Лигу шампиона.

Колико се очекује од Гнонта потврђују и поверење Роберта Манћинија, селектора који је пружио шансу у "А" селекцији момку пореклом из Обале Слоноваче.

Протекле сезоне играо је са много успеха за новог шампиона Швајцарске, екипу Цириха. Одиграо је 36 утакмица, постигао 10 голова и забележио пет асистенција.

Овог поподнева очекујемо велику борбу. Енглези су благи фаворити, али ипак је ово полуфинале и свако ко је дошао до те фазе такмичења сигурно да може и у финале.

НАШ ТИП: 1X&0-3 (квота 1,81)

ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: 1&0-2 (квота 4,45)

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56 >> 19:11

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 14:24