ГАЛАКСИ МОРА ДА ВЕРУЈЕ У ЈОВЕЉИЋА: Србин раме уз раме са Златаном Ибрахимовићем

18. 06. 2022. у 09:33 >> 09:33

КЛУБ из "града анђела" покушаће да понови феноменалну партију из претходне утакмице када је савладан Остин са 4:1. На том дуелу бриљирао је потенцијални репрезентативац наше државе.

Након паузе од скоро двадесетак дана, наставља се такмичење у америчком МЛС-у. Лос Анђелес Галакси дочекаће Портланд Тимберсе у мечу Западне конференције поменутог такмичења.

Клуб из града "анђела" покушаће да понови феномелану партију из претходне утакмице када је савладан Остин са 4:1. На том дуелу бриљирао је потенцијални репрезентативац Србије, Дејан Јовељић.

Само 33 минута на терену било је довољно некадашњем бисеру Црвене звезде да испише историју најбоље лиге у САД-у. Учествовао је у сва четири поготка тима. Два пута је погодио мрежу и имао две асистенције, што пре њега није успело ниједном резервисти у МЛС-у. Такође, Србин је први играч који је учествовао код четири гола Галаксија још од Златана Ибрахимовића из јула 2018. године.

Мирисало је на још један неуспех Галаксија. Гости из Тексаса су повели у 53. минуту поготком Уругвајца Дијега Фагундеза, а тренер домаћег тима Грег Вени није имао избора, гурнуо је у ватру џокера – Дејана Јовељића. Коначно је кормилар Галаксаија упарио у шпицу Србина с првом звездом тима, Мексиканцем Хавијером Ернандезом Чичаритом и то се показало као прави потез. Јовељићу је све полазило од ноге за нешто више од пола сата на терену у Калифорнији.

Заменио је бивши играч Звезде, Ајнтрахта, Андерлехта и Волфзбергера Гренсира и само четири минута му је било потребно да сјајно петом проигра Чичарита коме није било тешко да у 61. минуту изједначи. Само 180 секунди касније, нови гол у мрежи Остина. Норвежанин Рубен Габријелсен је неспретно реаговао, хтео је да избије лопту, али то није учинио као треба, Јовељић ју је уштоповао грудима и закуцао лопту у мрежу голмана Бреда Стувера.

Брза два гола дала су крила домаћинима, а деморалисали зелено-црне из Тексаса. Јовељић је два минута пре краја добио добру лопту од Алвареза и постигао други гол на мечу, да би се у последњим тренуцима сусрета се реванширао Мексиканцу Ефраину Алварезу. Асистирао му је маказицама, избацио га један на један с голманом гостију, за коначних 4:1 и прекид лошег низа Галаксија.

Што се Портланда тиче, они су након феномеланог тријумфа од 7:2 над Канзасом упали у резултатску кризу. На последња три сусрета уписали су исто толико пораза.

На претходна четири међусобна сусрета Галакси је славио у три, Тимберси су уписали један тријумф.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,75)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36