ИРСКА ПРЕКИДА ЦРНИ НИЗ: "Момци у зеленом" против разочаране Украјине

08. 06. 2022. у 10:25 >> 10:25

ФУДБАЛСКА јавност у Даблину је у најмању руку разочарана лошим стартом националне селекције.

ИРСКА ПРЕКИДА ЦРНИ НИЗ: Момци у зеленом против разочаране Украјине

Након изненађујућег пораза од Јерменије у Јеревану, репрезентација Ирске једноставно мора да се искупи својим верним навијачима. "Момци у зеленом" дочекују Украјину у утакмици другог кола групе "Б1" Лиге нација. Меч на "Авива стадиону" у Даблину на програму је од 20 часова и 45 минута.

Меч на "Вазген Саргасјан" стадиону био је премијерни у оквиру групе "Б1" у којој се још налазе Шкотска и Украјина.

Једини гол на утакмици постигао је Едуард Спертсјан у 74. минуту када је матирао голмана Ливерпула Келехера.

Најбољу шансу за госте пропустио је Чидози Огбене у финишу првог полувремена.

Фудбалска јавност у Даблину је у најмању руку разочарана лошим стартом националне селекције. Ирци су били фаворити пре меча са Јерменима, који су у марту у пријатељској утакмици са Аустријом поражени са чак 9:0.

Острвска селекција тако је наставила лош низ од чак 11 утакмица без победе.

УКРАЈИНА ЕМОТИВНО ИСПРАЖЊЕНА

Велико је питање какве ће партије Украјина пружати у Лиги нација. "Плаво-жути" су у Кардифу претрпели пораз од Велса који их је коштао пласмана на Светско првенство у Катару и евидентно их емотивно испразнио.

Једини погодак виђен је у 34. минуту – био је то аутогол Андреја Јармоленка. Фудбалера Вест Хема погодила је лопта после слободног ударца који је извео Гарет Бејл и преварила голмана Георгија Бушчана.

Украјинци нису пали "без испаљеног метка" – имали су своје прилике, а један од јунака победе Велшана је голман Барнлија Вејн Хенеси. У читавим европским квалификацијама за Светско првенство није се догодило да један тим шутне девет пута у оквир гола, а да не постигне погодак.

Због свега наведеног, Ирска има лепу прилику да прекине своју црну серију. Неће бити лако, али Украјини су практично "снови срушени", питање је да ли постоји мотивација за такмичење као што је Лига нација. Ипак, морамо бити опрезни, те смо се одлучили за дуплу шансу уз највише три гола на сусрету.

НАШ ТИП: 1X&0-3 (квота 1,67)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36