Н. П.

05. 06. 2022. у 10:42

НАША редакција анализира и типује за вас вечерашње мечеве групе "Ц"

18: Кипар - Северна Ирска

Екипа Никоса Костеноглуа је лоше стартовала ове сезоне у Лиги нација. Изгубила је у 1. колу од селекције непризнате државе Косово код куће са 2:0, голове за госте су постигли Валон Бериша у 65 и Едон Зегрова у 78. минуту утакмице. Кипар није успео да се пласира на Светско првенство у Катару, завршио је на последњем 4. месту у групи "6" са два освојена бода. Домаћин је током протекле године изгубио девет од својих 12 утакмица које је одиграо.

Фудбалери Ијана Баракла су такође кикснули у прошлом колу, изгубили су пред својим навијачима од репрезентације Грчке резултатом 0:1. Једини гол на мечу постигао је Анастосис Бакасетас у 39. минуту утакмице. Ирци добро играју на страни, победили су три пута на претходних пет сусрета. Међутим код куће су веома неефикасни, постигли су само један гол на минулих шест мечева.

У међусобним мечевима између Кипра и Северне Ирске јако слабо падају голови, последња два су завршени најнепопуларнијим резултатом 0:0. Очекујемо да ће у вечерашњем окршају мреже бити закључани тако да најбоље покушати са комбинацијом голова.

НАШ ПРЕДЛОГ: УГ 0-2 (квота 1,51)

Профимедиа

18: Гибралтар - Северна Македонија

Фудбалери Благоја Милевског су у 1. колу одиграли нерешено против Бугарске у Разграду, резултат на семафору је био 1:1. Домаћин је повео голом Кирила Десподова у 13, да би бод гостима донео Милан Ристовски голом у 50. минуту утакмице. Македонци су прошле сезоне за длаку пропустили шансу да се пласирају у виши ранг Лиге нација, заузели су 2. место у групи "2" Лиге "Ц" са девет освојених бодова два мање од лидера на табели Јерменије.

Гости су претходне године били веома успешни, заузели су 1. место у групи "Д" испред Лихтештајна и Сан Марина са осам освојених бодова. Међутим у прошлом колу су доживели висок пораз на гостовању Грузији са 4:0, и тренутно се налазе на самом дну групе "Ц".

У минулом међусобном дуелу Македонија је у Скопљу савладала Гибралтар са 4:0. Апсолутни је фаворит и у вечерашњем окршају тако да саветујемо да покушате са комбинацијом голова.

НАШ ПРЕДЛОГ: 2& 2-4 (квота 1,69)

Профимедиа

20:45 Бугарска - Грузија

Изабраници Јасен Петрова нису успели да се квалификују за Светско првенству у Катару. Заузели су 4. место на табели групе "Ц" са осам освојених бодова. Такоће поражавајуће за Бугаре је то да су испали из групе "Б" Лиге нација пошто су завршили на самом дну групе "4" са свега да бода после шест одиграних сусрета. У прошлом колу домаћин је одиграо нерешено са северном Македонијом резултат на семафору је био 1:1.

Фудбалери Вилија Сањола су одлично стартовали ове сезоне у Лиги нација, победили су у Тблисију Гибралтар са 4:0. Доминирали су током целог меча. Виђена су по два гола у оба полувремена, и да није било расположеног чувара мреже гостију резултат би био убедљивији. Грузија је у сјајној форми пошто је непоражена на претходних шест утакмица у свим такмичењима.

Бугарска је савладала вечерашњег ривала на последња два међусобна дуела где је виђено чак 11 погодака. Међутим с обзиром на форму гостију ми предлажемо да покушате са головима. Јер ми прогнозирамо да ће их у вечерашњем дербију у Разграду бити минимум два на утакмици.

НАШ ПРЕДЛОГ: УГ 2+ (квота 1,60)

НОВА ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до пре неки дан су деловали прилично моћно, а како и не би када су малтене "почистили" Лос Анђелес Лејкерсе из НБА плеј-офа, али актуелни шампиони сада се налазе у проблему.

06. 05. 2024. у 20:13

УБИЈЕН АЛЕКСАНДР ПЕЛЕШЕНКО: Двоструки шампион Европе погинуо у Украјини

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из сфере спорта.

06. 05. 2024. у 15:30

ИСТОВРЕМЕНО У БЕОГРАДУ И У МОСКВИ: Ево шта се десило на улицама престоница Србије и Русије (ФОТО)

Васкрс, највећи празник међу Хришћанима, у недељу су обележили они који поштују јулијански календар, а занимљиве сцене десиле су се истовремено у Русији и Србији.

06. 05. 2024. у 15:49