ОВАКВОМ ФИНАЛУ СЕ НИКО НИЈЕ НАДАО: Кајзери жели други трофеј, Сивас игра за историју

В.Д.

26. 05. 2022. у 11:12

НАЈУСПЕШНИЈИ састав у историји Купа Турске је Галатасарај, чији су играчи трофеј дизали чак 18 пута.

Фудбалери Кајзерија и Сиваса одмериће своје снаге у финалу турског Купа које се игра на величанственом "Ататурк" стадиону у Истанбулу вечерас од 19.45.

Формални домаћин на овом сусрету до борбе за трофеј стигао је после тријумфа над шампионом Трабзоном. У спектакуларном реванш мечу полуфинала, екипа тренера Хикмета Карамана изненађујуће је елиминисала Трабзон победом од 4:2 и тако онемогућила тим са обале Црног мора да освоји дуплу круну.

Фудбалери новог шампиона Турске донели су на стадион "Кадир Хас" предност од 1:0, а већ у трећем минуту реванша повели голом Нвакемеа са беле тачке. Кајзери је до краја првог полувремена имао неколико изгледних прилика да дође до изједначења, али се резултат није мењао.

Деловало је да ће Трабзон без већих проблема изборити пласман у велико финале, међутим, пулени тренера Хикмета Карамана нису се предали, па је Кајзери већ на старту другог полувремена дошао до изједначења голом Емраха Башана, који је непосредно пре гола ушао у игру.
Успео је домаћин и да преокрене резултат у 59. минуту када је Хосеини спретно реаговао у шеснаестерцу противника. С обзиром на то да у купу Турске не важи правило гола у гостима, имала је екипа Кајзерија резултат који јој је гарантовао шансу да се у додатних 30 минута избори за место у финалу.

Ипак, бучну домаћу публику утишао је Анастасиос Бакасетас голом у 82. минуту за изједначење. Кулминација драме виђена је у судијској надокнади. Најпре је Тиам био прецизан са 11 метара, а атмосферу до тачке кључања довео је Башан својим другим голом на утакмици у 96. минуту.
Фудбалери Сиваса су се пласирали у финале након ремија од 1:1 са Алањом у реваншу полуфинала на свом терену, али су прошли даље јер су у првом мечу славили 2:1 као гости.

Биће ово прва прилика у историји за Сивас да се бори за трофеј Купа, док је Кајзери ово такмичење освојио 2008. године.

Прошлогодишњи освајачи овог такмичења били су фудбалери Бешикташа, који су у финалу победили Анталију и освојили десети трофеј у својој историји. Најуспешнији састав у историји Купа Турске је Галатасарај, чији су играчи трофеј дизали чак 18 пута.

Верујемо у тврд меч између четрнаестопласиране и десетопласиране екипе турског првенства јер је улог на овом мечу јако велики. У међусобним сусретима ове сезоне су обе екипе славиле по једном, а оба меча су ушла у 3+, али сада очекујемо скроз другачији сценарио.

НАШ ПРЕДЛОГ: 0-2 (квота 1,75)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34