НАКОН ПРАЗНИКА ПОВЕЋАНО ИНТЕРЕСОВАЊЕ ЗА ПРВУ ДОЗУ ВАКЦИНЕ: Врање у борби против короне

Д. Ристић

17. 05. 2021. у 15:25

НАКОН Ускршњих и првомајских празника, у Врању се бележи повећано интересовање грађана за прву дозу вакцине, каже др Слађан Младеновић, ангажован на имунизацији у граду под Пржаром.

НАКОН ПРАЗНИКА ПОВЕЋАНО ИНТЕРЕСОВАЊЕ ЗА ПРВУ ДОЗУ ВАКЦИНЕ: Врање у борби против короне

Фото. Д. Ристић

За вакцинацију се јављају и млађе и старије особе, што није био случај током марта и априла, каже он и додаје да је као лекар задовољан овим бројкама, уз напомену да то још увек није довољно, јер је циљ да постигнемо колективни имунитет, односно преко 70 одсто вакцинисаних.

Број новозаражених и број првих прегледа су амањене, што показује да су вакцине доказале своју ефикасност у сузбијању епидемије и надам се да већих таласа заражавања више неће бити, мада је и даље потребан опрез и поштовање мера - закључује др Слађан Младеновић.

Према последњим подацима, на територији Града Врања укупно је вакцинисано близу 40.000 особа. Само прву дозу примило је 21.390 лица, а другу 17.261. Према бирачком списку, ово износи око 57 одсто пунолетних грађана.

Прву и другу дозу Синофарм вакцине примила су 28.049 лица, Фајзер 5.089, Спутник 5.058, док је прву дозу Астра Зенека вакцине примило 455 грађана. До сада је вакцинисано и скоро 1.000 грађана Северне Македоније.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

А КУД ЋУ САД ЈА – цртица поводом представе Башта сљезове боје