КОНТРОЛА ДОБРОВОЉНИХ ВАТРОГАСНИХ ДРУШТАВА: У ковинским селима Дубовац и Мраморак усклађен рад са законским одредбама

Ј. Ј. Б.

28. 04. 2021. у 15:53

РАД добровољних ватрогасних друштава у Дубовцу и Мраморку, селима у општини Ковин, прошао је ригорозну контролу сектора за ванредне ситуације МУП-а Србије.

КОНТРОЛА ДОБРОВОЉНИХ ВАТРОГАСНИХ ДРУШТАВА: У ковинским селима Дубовац и Мраморак усклађен рад са законским одредбама

Фото: Ј.Ј. Баљак

Припадници одсека за координацију и контролу добровољних ватрогасних друштава проверавали су да ли су њихова техничка опремљеност, као и број и здравствена способност њихових чланова, у складу са одредбама закона о добровољном ватрогаству.

Том приликом је похваљен њихов рад, као и континуитет у финансијској подршци, коју им пружа локална самоуправа, са циљем подизања општег нивоа безбедности кроз њихово учешће у интервенцијама приликом ванредних догађаја и ситуација.

Председница општине Ковин Сања Петровић очекује да ће се ускоро и у преосталим насељеним местима приступити процесу категоризације добровољних ватрогасних друштава у складу са законском регулативом.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (0)

Понуда дана: Нови концепт агенције Big Blue за лакши избор летовања