ПРЕМИНУЛА ЈОШ ЈЕДНА ОСОБА: У Пиротском округу епидемија не јењава
ОД последица ковида 19 у пиротској Општој болници преминула је још једна особа, тако да се број преминулих у последњих седам дана попео на 18, а од почетка епидемије у округу је укупно преминуло 215 грађана.
Фото: В.Ћ.
Како данас наводи пиротски ЗЗЈЗ, до 14 часова регистровано је још 27 лабораторијски потврђених случајева заразе, а на тестирање је послато 48 сумњивих узорака. У ковид амбуланти пиротског Дома здравља, обављено је 167 прегледа, а у ОБ на лечењу тренутно је 34 пацијента. Из Пирота их је 23, из Димитровграда 6, из Беле Паланке 3, из Бабушнице 1 и такође један пацијент из Београда. Мера кућне изолације данас је наложена за 47, а укинута за 62 особе код којих су потврђени контакти.
Према подација ЗЗЈЗ, од почетка вакцинације у округу је цепљено 20.561 особа, обе вакцине примило је 15.491 грађана, а број укупно датих вакцина је 36052 дозе. На нивоу округа вакцинисано је преко 32 одсто полулације старије од 18 година.
Стручњаци Центра за контролу и превенцију болести при пиротском ЗЗЈЗ процењују да је епидемијска ситуација у округу и даље неповољна, да је интензитет циркулације вируса у популацји висок и да је потребно и даље одговорно поштовати све мере у заштити од епидемије и одазвати се масовној вакцинацији.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ПРИВРЕМЕНА ЗАБРАНА САОБРАЋАЈА У ДЕЛУ СРЕМСКЕ КАМЕНИЦЕ: Радови на поправци коловоза
08. 07. 2026. у 15:42
КВАЛИТЕТНИЈИ УСЛОВИ ЗА БОРАВАК НАЈМЛАЂИХ: Радови у врањском вртићу ,,Наше дете"
08. 07. 2026. у 14:54
ПРВИ КОРАК КА ОСНИВАЊУ ПОЉОПРИВРЕДНЕ ЗАДРУГЕ: Удружују се пољопривредници
08. 07. 2026. у 14:49
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)