ДОБРА ВЕСТ ЗА СВИЛАЈНЧАНЕ: Угоститетељи ослобођени накнаде за летње баште
УГОСТИСТИТЕЉИ свилајначке општине ослобођени су плаћања накнаде за заузеће јавне површине за летње баште. Општинско веће донело је ову меру као вид помоћи угоститељима, јер су они највише погођени епидемиолошким мерама. Одлука се односи на све угоститељске објекте и важи до краја године.
Фото: З.Глигоријевић
Угоститељи свилајначке општине ослобођени су плаћања накнаде за заузеће јавне површине за летње баште. Општинско веће донело је ову меру као вид помоћи угоститељима, јер су они највише погођени епидемиолошким мерама. Одлука се односи на све угоститељске објекте и важи до краја године.
Угоститељи су једино обавезни да поднесу захтев Одељењу за урбанизам за постављање башти, где ће добити јасне смернице за постављање башти уз поштовање прописаних епидемиолошких мера. Општинска каса биће празнија за милион и по динара, колико износе годишње накнаде за летње баште.
Поред тога, ребаланс буџета општине Свилајац биће у мају како би могле бити донете још неке мере за помоћ привредницима који су током епидемије претрпели највише штете.
Препоручујемо
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)