ЕПИДЕМИЈА КОРОНЕ У КИКИНДИ: Преминуо један пацијент, на лечењу још 30 особа

Р.Ш.

12. 03. 2021. у 14:11

ОД ПОСЛЕДИЦА корона вируса у Општој болници у Кикинди преминуо је један пацијент, мушкарац од 74 године, који је најмање десетак дана био у тешком стању.

ЕПИДЕМИЈА КОРОНЕ У КИКИНДИ: Преминуо један пацијент, на лечењу још 30 особа

Фото: Р. Ш.

Он је најпре био на кисеоничкој потпори, а потом и на респиратору. Осим њега још два пацијента оболела од ковида 19 су у тешком стању, али нису на респиратору, саопштено је из ове установе. Према подацима Кризног штаба тренутно су заражене 472 особе.

- На лечењу је 30 пацијената, најмлађи има 38, а најстарији 87 година. Добра вест је да последњих месец дана на лечењу нема деце. Вирус се шири и грађани то треба озбиљно да схвате и придржавају се свих мера, јер је повећан број прегледа у ковид амбуланти. Повећан је и број заражених. У једном дану од 29 прегледа, код 15 је потврђен корона вирус, а већина је на кућном лечењу – саопштио је др Мирко Стојисављевић, директор Опште болнице у Кикинди.

Због већег броја пацијената са симптомима ковида, поново раде две ковид амбуланте Дома здравља, један у Светосавској улици, а друга у Микронасељу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?