ЕПИДЕМИОЛОШКА СИТУАЦИЈА НА КиМ У ПОГОРШАЊУ Лазић: Све више пацијената нам долази са озбиљном клиничком сликом
ЕПИДЕМИОЛОШКА ситуација на Косову и Метохији је у погоршању, нарочито у последње три недеље, изјавио је данас Братислав Лазић, директор болнице у Грачаници.
Фото Танјуг
Лазић је за РТС рекао да се то огледа у порасту броја пацијената који долазе на први преглед, повећању броја заражених и тежини клиничке слике.
- Све је више пацијената који нам долазе са озбиљном клиничком сликом, тако да је ситуација сваким даном све теже и тежа - истакао је Лазић.
Он је навео да се болнички капацитети попуњавају и да су припремљени додатни ако се настави прилив пацијената.
Лазић је поручио да је вакцинација, уз поштовање мера, једини начин да се оствари колективни имунитет и да се заустави епидемија.
Препоручујемо
ЕПИДЕМИЈА НА КИМ: Пораст броја новооболелих од корона вируса у српским срединама
25. 02. 2021. у 17:01
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)