МАЊИ БРОЈ ПРЕГЛЕДА, АЛИ ВИШЕ ПОЗИТИВНИХ: У понедељак у ковид-амбуланти Дома здравља у Параћину откривена још 22 нова случаја
ТЕНДЕНЦИЈА смањења броја људи који се јављају на преглед са респираторним тегобама ковид-амбулати параћинског Дома здравља видљива је од почетка фебруара, па је тако у понедељак обављено укупно 38 прегледа.
Фото: З. Р.
Прва су била 23, преостала контролна. То је највећи разлог што ће од сутра та амбуланта радити у једној смени, од 9 до 17 сати.
У понедељак су, међутим, евидентирана 22 нова случаја заражавања вирусом корона, јер је толики број пацијената био позитиван на тесту. Од 45 брзих антигенских тестова 19 је било позитивно, као и три од 7 пристиглих налаза ПЦР. Због тога лекари упозоравају да се и даље поштују прописане мере заштите, без обзира на вакцинацију и ревакцинацију која је почела данас на пункту у СЦ „7. јул“.
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина
МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.
13. 01. 2026. у 10:22
Коментари (0)