САРАДЊА РУСКОГ ДОМА И ЗРЕЊАНИНСКЕ ГИМНАЗИЈЕ: Градоначелник Салапура угостио делегацију на челу са Олгом Голубевом (ФОТО)
ПРЕДСТАВНИЦИ Руског центра за науку и културу, такозваног Руског дома и Руске хуманитарне мисије у Београду, били су гости Зрењанинске гимназије, са којима успешно сарађују у разним образовним пројектима и активностима.
Фото: Град Зрењанин
Све њих, на челу са Олгом Голубевом, начелницом одељења за образовање, у Градској кући у Зтењанину, примио је градоначелник Симо Салапура, са својим сарадницима, а у делегацији су још били и Олесја Бабенко, задужена за руски језик и образовне програме, Бранимир Нешић, представник Руске хуманитарне мисије, као и Милан Радаковић, директор Зрењанинске.гимназије и професорка руског језика Ирина Убовић.
- Будићи студенти се морају пријавити и испунити одређене критеријуме, а прву лествицу у избору врши управо Руски дом у Београду. Студирање у Русији не захтева безусловно знање руског језика, јер се за оне који долазе без тог знања организује учење током прве године, а такође, не постоји ни ограничење у избору факултета и занимања - истакла је Голубева.
Препоручујемо
МАЈА ГОЈКОВИЋ О БОРБИ ЗА ДРУШТВО БЕЗ НАСИЉА Положај жена све бољи и бољи
09. 12. 2025. у 20:00
СВЕЧАНО ОТВОРЕНЕ НОВА ЗГРАДА МЗ И ОБНОВЉЕНА САЛУ СОКОЛСКОГ ДРУШТВА Футогу по заслузи
09. 12. 2025. у 16:29
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)