НАСТАВЉА СЕ ИМУНИЗАЦЈА СРБА СА КИМ: И Албанци би да стану у ред за вакцину
ВАКЦИНАЦИЈА Срба са Космета пре свега из централног дела и Метохије наставиће се и током наредних дана у куршумлијском Дому здравља где је до сада према речима др Ураније Петровић, директорке ове установе вакцинисано око око 2300 житеља Косова и Метохије.
Фото: Д.З.
Међу њима, је према сазнањима Новости вакцине примило и неколико Албанаца који поседују српска документа односо који се третирају грађанима Србије.
- Осим неколико њих који су већ оримили вакцину већи број Албанаца са Косова и Метохије распитује се у нашој здравственој установи како може да прими вакцину, али то право могу да остваре само они кои поседују српска лична документа - појашњава др Петровић напомињући да ће упоредо са вакцинацијом житеља са КиМ током ове седмице долазити и на ревакцинацију они који су је већ примили.
Препоручујемо
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (1)