У ВРАЊУ И СУРДУЛИЦИ 160 ПАЦИЈЕНАТА: И даље пуне ковид болнице у Пчињском округу
НA лечењу у ковид болницама у Врању и Сурдулици тренутно је 160 пацијената.
Фото: Ј.С.
У ковид болницама Здравственог центра у Врању хоспитализовано је 112 пацијената. Од тог броја 102 су позитивна на коронавирус. На болничко лечење примљено је 6 пацијената, 16 је отпуштено, у предходних 24 сата. Тренутно је у ковид болницама у овом граду 48 слободних постеља. У сурдуличкој ковид болници, тренутно је хоспитализовано 48 људи. У предходних 48 сати било је 8 отпуста и један пријем. Тренутно је слободно 17 болничких постеља.
У ковид амбуланти у Врању током јучерашњег дана обављено је 227 прегледа, од тог броја 90 првих прегледа остало су контролни. Узоркована је крв код 137 пацијената и сачињена 123 РТГ плућа. Такође, урађена су 102 антигенска теста, од којих је 40 позитивно. Урађено је и 9 ПЦР тестова и 3 брза теста. Дијагностикована је бронхопнеумонија код 37 пацијената.
Препоручујемо
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)