ЗА ОГРЕВ – 7.000 ДИНАРА: Врњчани помажу најсиромашније суграђане
ОПШТИНА Врњачка Бања у сарадњи са овдашњим Центром за социјални рад недавно је почела исплату новчане помоћи најсиромашнијим мештанима за набавку огрева.
Фото: Г.Шљивић
Једнократну новчану помоћ у износу од по 7.000 динара која ће бити исплаћивана сукцесивно, добиће укупно 200 породица које су корисници сталне социјалне помоћи.
По речима Сандре Миодраговић, директорке овдашњег Центра за социјални рад, осим ових породица, помоћ за куповину огрева добиће и друге угрожене категорије.
- Имамо породице које не примају социјалну помоћ, али су из неког другог разлога угрожене. Углавном је то болест члана породице па имају повећане трошкове, или су у питању породице које имају више школске деце, са малим примањима недовољним за куповину огрева – наглашава директорка вршачког Центра за социјални рад. - У таквим случајевима излазићемо им у сусрет.
Препоручујемо
СУПЕР РОДИТЕЉ У АКЦИЈИ: Манифестација „Уметност родитељства“ сутра у Ћуприји
09. 06. 2026. у 14:22
ИЗЛОЖБА ЋУПРИЈСКОГ УМЕТНИКА: Новак Новаковић излаже у Центру за културу у Деспотовцу
09. 06. 2026. у 12:59
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НАШЕ КОМШИЈЕ ОКРЕНУЛЕ ЛЕЂА УКРАЈИНИ: Велики шамар за Зеленског
БУГАРСКИ министар одбране, Димитар Стојанов, изјавио је данас да та земља неће више да шаље оружје Украјини.
09. 06. 2026. у 15:10
ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице
ХРВАТСКА ће, осим набавке 18 нових самоходних хаубица "цезар" од Француске, модернизовати и 14 постојећих немачких "панцир" хаубица које је купила 2014. године, произлази из заједничке изјаве о појачаној сарадњи немачке и хрватске владе.
09. 06. 2026. у 12:21
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)