У НОВОСАДСКИМ ШКОЛАМА И ВРТИЋИМА ПОЈАЧАНЕ МЕРЕ ЗАШТИТЕ: Нема пораста броја оболелих

з.Г.

21. 11. 2020. у 13:29

ЗАХВАЉУЈУЋИ мерама које спроводи Град Нови Сад у спречавању ширења вируса корона, у новосадским вртићима нема пораста броја оболелих, изјавила је чланица Градског већа за образовање Дина Вучинић приликом обиласка Средње техничке школе „Милева Марић Ајнштајн“, Основне школе „Светозар Марковић Тоза“ и вртића „Свитац“, у којима је данас урађена дезинфекција.

У НОВОСАДСКИМ ШКОЛАМА И ВРТИЋИМА ПОЈАЧАНЕ МЕРЕ ЗАШТИТЕ: Нема пораста броја оболелих

Фото: Прес служба Града

- У последњих недељу дана, иако је пандемија у пуном замаху, на корона вирус је било позитивно троје деце која иду у вртиће Предшколске установе „Радосно детињство“. Да бисмо заштитили њих и њихове породице, као и запослене у предшколској установи и школама, појачавамо спровођење мера дезинфекције и строгу контролу ношења маски - изјавила је Вучинићева и додала да Градска управа за образовање прати и ситуацију у новосадским школама.

Како је наведено у саопштењу, корона вирусом је у основним школама заражено 36 ученика и 107 запослених а 850 ученика и 96 запослених су у изолацији. У средњим школама, где се сваке друге недеље настава реализује онлајн, заражено је 111 ученика и 43 запослених, док је у изолацији 359 деце и 50 запослених.

Фото: Прес служба Града

Управе свих новосадских школа су у сталном контакту са Институтом за јавно здравље Војводине и у складу са њиховим мерама и препорукама оне и поступају. Уколико се у одељењу или групи појави више од два случаја заразе код ученика, прелази се на онлајн наставу у трајању од 14 дана, а уколико има више заражених, у два или више одељења једне смене, иста смена прелази на онлајн наставу на 14 дана.

Град Нови Сад ће, у договору са Министарством просвете, предузимати даље кораке што се тиче организовања наставе и школског распуста. Град, сваки дан, посебан акценат ставља на што безбедније организовање наставе, како би образовни систем мoгао да функционише на најбољи могући начин, у складу са епидемиолошким мерама.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена