ОГРЕВ ЗА СОЦИЈАЛНО УГРОЖЕНЕ У КИКИНДИ: Дрва ће добити око 1.000 домаћинстава

Р. Шегрт

19. 11. 2020. у 16:00

У КИКИНДИ је почела подела огревног дрвета социјално угроженим породицама, које је обезбедио Град.

ОГРЕВ ЗА СОЦИЈАЛНО УГРОЖЕНЕ У КИКИНДИ: Дрва ће добити око 1.000 домаћинстава

Подела дрва за огрев/ Фото: Град Кикинда

Огрев су најпре добиле породице у Руском Селу, Новим Козарцима и Банатском Великом Селу. Председник Скупштине града Младен Богдан, изјавио је да ће овај вид помоћи најпре добити сеоска, а потом и домаћинства у граду. Планирано је да се акција заврши средином децембра.

- Дрва за огрев требало би да добије око 1.000 домаћинстава. За набавку огрева из градског буџета опредељено је око седам милиона динара. Помоћ ће добити породице са троје и више деце, добровољни даваоци крви, старачка домаћинства, појединци и породице са хронично оболелим члановима, породице које имају особе са сметњама у развоју или инвалидна лица, као и социјално угрожене особе. Све пријаве грађана разматрала је посебна комисија - објаснио је Богдан.

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ПО ДОСТОЈЕВСКОМ: Ових 6 знакова откривају ЗЛЕ ЉУДЕ