ДАНАС НЕМА ПОЗИТИВНИХ АЛИ НИ ОПУШТАЊА: Епидемија вируса корона у Јабланичком округу
У последњих пет дана на територији Јабланичког округа вирус корона је лабораторијски потврђен код осам особа од 155 резултата који су пристигли у лесковачки Завод за јавно здравље(ЗЗЈЗ). Епидемиолошка ситуација се оцењује стабилном, али несигурном.
Фото: И. Митић
Од укупног броја тестираних, на подручју Лесковца су узорковане 92 особе, а код четири пацијента је потврђено присуство вируса. Три новооболела су регистрована у Власотинцу, а један у Лебану. Још увек се чека на анализе 53 узорка који су, претходних дана, послати лабораторији „Ватрено око“ у Нишу.
У последња 24 часа ни један од 42 пристигла резултата нема позитиван налаз, саопштио је лесковачки ЗЗЈЗ. Према последњим информацијама, у ковид делу лесковачке Опште болнице на лечењу су два пацијента, а један од њих је на терапији кисеоником. У четвртак су отпуштене три особе, а примљен је један новооболели.
Градоначелник Лесковца Горан Цветановић је позвао грађане на опрезност иако тренутни подаци говоре да ситуација у граду није алармантна.
- Морамо се чувати да би смо одржали тренутно стање, које би могло да буде и боље уколико би смо максимално поштовали све противепидемијске мере. Важно је да сви разумемо да у сваком тренутку ситуација може да се промени – казао је Цветановић.
У четвртак су стигли негативни резултати и за 23 особе ангажоване на снимању филма „Било једном у Србији“. Оно је прекинуто након потврде да је од вируса корона оболео познати глумац Иван Бекјарев који је био ангажован на овом пројекту.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима
КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.
01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)