ИНИЦИЈАТИВА ГРАДСКОГ ВЕЋА У КРАГУЈЕВЦУ: Спајање „стрних жита“ и центра за пољопривреду
ГРАДСКО веће Крагујевца покренуло је иницијативу о спајању овдашњег Центра за стрна жита и Центра за пољопривреду и рурални развој.
Новости
Како је саопштено из градске управе,реч је о привредним друштвима која обављају исте или сличне делатности,а њиховим спајањем обезбедило би се рентабилније пословање,повећање ефикасности у раду. Иначе,и једно и друго привредно друштво су у надлежности Града Крагујевца.
Град је,да подсетимо,2о16.године преузео оснивачка права над Центром за стрна жита,који је био у великим проблемима.Реч је о научној институцији са вишедеценијском традицијом која је произвела више десетина лиценцираних сорти житарица.Идеја градске управе је да се Центар за стрна жита на тај начин ојача а истовремено се омогући шири дијапазон делатности и боље пословање.
Препоручујемо
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Најгори грех у кући: Зашто вас прате невоље иако се трудите да будете праведни
ОТКРИЈТЕ који је то најгори грех у кући који блокира успех и радост. Практични савети за повратак мира и слоге.
01. 05. 2026. у 21:38
Коментари (1)