СТАБИЛНО У ЋУПРИЈСКОЈ БОЛНИЦИ: Четворо пацијената на Инфективном одељењу
У ОПШТОЈ болници у Ћуприји јуче је на Инфективном одељењу било смештено шесторо пацијената, од којих је код петоро био потврђен вирус корона, али су јутрос два пацијента отпуштена тако да их је сада четворо – потврдио је за Новости директор те здравствене установе др Слободан Гајић.
Фото: З.Р.
Очигледно је да је епидемиолошка ситуација стабилна и да се добро контролише, мада је опрезност и даље неопходна, уз поштовање свих епидемиолошких мера. Важно је и вакцинисање против сезонског грипа, посебно оних особа које спадају у ризичне групе, напомиње др Гајић.
Инфективно одељење у Ћуприји једино је у Поморавском округу и ту се лече пацијенти из свих општина тог округа. После адаптирања дела простора који је служио као карантин, практично су у том одељењу две одвојене јединице. Једна је намењена за лечење пацијената заражених ковидом, док је други део за све остале инфективне болести, попут жутице, заушки и слично.
Према Гајићевим речима, у такозваном другом пику ковида, за протекла два и по месеца оболело је 253 становника те општине, а само петнаесторо је морало да се упути у клиничке центре, односно у терцијарне здравствене установе, што значи да тешких случајева није било много.
Од запослених у Општој болници, евидентирано је 15 позитивних.
Препоручујемо
НАЈНОВИЈИ ПРЕСЕК СТАЊА У СРБИЈИ: 73 нова случаја вируса корона - преминула једна особа
02. 10. 2020. у 15:06
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)