КУКАВИЧКИ ЧИН ВАНДАЛА: Оскрнављени мурал посвећен херојима са Кошара узбуркао страсти у Краљеву
ОСКРНАВЉЕНИ мурал посвећен херојима са Кошара који је свечано откривен на Дан пробоја солунског фронта и Дан српског јединства, слободе и националне заставе, узбуркао је страсти међу Краљевчанима који са огорчењем осуђују сраман кукавички чин засад непознатих вандала.
Фото: Г. Шљивић
Само неколико сати пре свечаног откривања, непознати починиоци су фарбом оштетили ликове трагично настрадалих учесника битке на Кошарама – Милосава Јошовића и Неџада Билаловића из Краљева, Срђана Кошанина из Ушћа на Ибру и Нинослава Војводића из Пећи, осликаних на зиду реконструисаног атлетског стадиона крај Ибра.
Фото: Г. Шљивић
- Ко год да је то учинио нека га је стид и срамота! На овај начин није оскрнављен само мурал посвећен нашој браћи већ и наша држава! Оставићемо све овако пар дана да се види срамота, а онда ћемо мурал средити онако како доликује бесмртним херојима – каже за „Новости“ учесник и рањеник ратних окршаја код карауле на Проклетијама Војислав Вукашиновић, председник овдашњег Удружења ратних и војних инвалида на чију је иницијативу мурал и осликан.
Подсећајући да је у борбама код Кошара учествовало 1.370 храбрих српских војника, официра, подофицира, резервиста и добровољаца, припадника Граничарске јединице, 125. моторизоване бригаде, 63. падобранске бригаде, 72. специјалне јединице и 5. батаљона војне полиције, од којих је 108 погинуло, а око 400 рањено, Вукашиновић уједно апелује на смиривање страсти у граду на Ибру.
- Предата је пријава и нека полиција ради свој посао. Ни у кога не упиремо прстом, ниti унапред осушујемо, само се надамо да ће надлежни пронаћи и казнити аутор(е) овог кукавичког дела – поручује председник Удружења РВИ из Краљева.
Препоручујемо
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (1)