ЕПИДЕМИЈА ЈЕЊАВА: Укинута ванредна ситуација у Кладову
ШТАБ за ванредне ситуације у Кладову донео је одлуку о укидању ванредне ситуације у овој општини, проглашене 19. јула због неповољне епидемиолошке ситуације.
Зграда општине у Кладову / Фото С. М. Јовановић
Одлука о укидању ванредне ситуације у Кладову донета је на основу процене Здравственог центра Кладово и Завода за јавно здравље "Тимок " из Зајечара, којом је оцењено да је епидемиолошка ситуација на целом подручју општине Кладово повољна.
Вирус корона у овој општини, од почетка епидемије, потврђен је код 154 грађана, од којих се до 21. августа опоравило 129 особа, али су, нажалост, преминула три пацијента. Тренутно је активно позитивно њих 22.
Штаб је препоручио грађанима да и даље носе маске у затвореном простору и да поштују физичку дистанцу.
Рад угоститељских објеката и пекара враћа се на режим регулисан одлуком Скупштине општине Кладово о радном времену у летњем периоду, а контролу над спровођењем ове одлуке контролисаће Одељење за инспекцијски надзор Општинске управе Кладово и Републичка санитарна инспекција наводе у локалној самоуправи.
ТРЕНУТАК КАД ЈЕ СРБИЈА ЗАНЕМЕЛА! Вучић се ухватио за главу након признања ове храбре жене: Дође ми да заједно са вама плачем!
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић се ухватио за главу након што му је грађанка Бора открила борбу за усвајање детета и проблеме са социјалном помоћи, обећавши да ће покушати да учини све што може да проблем буде решен.
20. 02. 2026. у 22:47
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"КОСОВО, СРБИЈА, УСТАНИТЕ!" Трамп поздравио и госте којих није било у сали
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп основао је Одбор за мир, али је већ на оснивачком састанку "Одбора за мир" запретио ратом. Претњу из говора поновио је и у авиону за Џорџију. Озбиљност показује и премештање носача авиона у источно Средоземље.
21. 02. 2026. у 09:40
Коментари (0)