Сезона у Луковској и у Куршумлијској бањи: "Планинка" гради упркос пандемији
ВАНРЕДНО стање, проглашено због пандемије још актуелног вируса, куршумлијско предузеће "Планинка" је искористило за припреме наступајуће сезоне, па су отворени капацитети у Пролом и Луковској бањи. И не само да је све већ препуно већ слободних места нема до новембра.
Фото: М. Лабудовић
- Комплетни капацитети су резервисани, па смо с правом прва туристичка дестинација у Србији по броју пријава за коришћење државних ваучера - каже директор "Планинке" Радован Раичевић, наглашавајући и то да сви њихови објекти раде уз максимално поштовање свих мера које је прописала Влада.
Упоредо се, међутим, реализују и амбициозни развојни планови, па тако већ "ниче" трећи хотел у Луковској бањи, који ће до краја године имати 200 лежајева и коштаће око осам милиона евра.
Актуелне су још реконструкција и доградња објекта "Жубор" у Куршумлијској бањи, који би требало да располаже са чак 300 кревета и буде спреман за почетак наредне туристичке сезоне.
- Овај посао ће коштати готово 12 милиона евра, али се надамо да ће то омогућити да активирамо и олимпијски базен у овом месту. Иначе, поред већ ангажованих радника у Луковској бањи, отварање новог хотела ће запослити нових 70 људи, док ће тај број у Куршумлијској бањи премашити стотину - закључује Раичевић.
ВОДА
ПАНДЕМИЈА није омела паковање чувене "пролом воде", која се однедавно - поред тржишта САД, Аустралије и Европе - пласира још у Кину и Јапан. Иначе, годишње се произведе и напуни готово 50 милиона боца.
Препоручујемо
САВЕСНО БЕРИТЕ СРЕМУШ: На Вршачким планинама почело пустошење пољана ове лековите биљке
27. 03. 2026. у 16:55
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)