Вирус корона у Лозници: Регистровано још 17 случајева
Лекари у Тријажном центру Дома здравља „Др Миленко Марин“ имају пуне руке посла и дневно прегледају најмање педесетак пацијената, радећи радним данима од 7 до 20 часова, а суботом два сата краће, каже нам др Бранка Красавац, директорка те установе.
Фото: В. Митрић
Прегледи су, по речима наше саговорнице, детљани што је и природно, „јер лекари на основу прегледа и разних дијагностика утврђују да ли је пацијент са симптомима корона вируса или не“.Уколико се установи да симптоми указују на вирус, онда следи упућивање на лечење и тестирање на корону.
Пацијенти у ову установу, код изабраних лекара, који немају знаке прехладе, одлазе уобичајено.Међутим, др Бранка Красавац, како каже, „поручује, моли, сугерише и позива људе да код лекара не иду, ако, заиста, није неопходно, како не би дошли у ситуацију да „закаче“ опаки вирус“.
- Управо сам стоматолозима наложила да раде само акутне ствари, што је само још једна од превентивних мера -каже др Бранка Красавац.
- Свако ваљано и благовремено упозорење је, без сумње, превентима и брига о пацијентима.Све што је хитно, ту смо непрестано на располагању.
У лозничкој болници, одавно су забрањене посете, збрињавају се само хитни случајеви, а не заказују се прегледи, осим, такође, оних који су нужни.
У последњих неколико дана број заражених короном у лозничком крају повећан је за 17. Нема информација о зараженим здравственим радницима, о чему „бруји“, свакодневно „добро обавештена“ чаршија…
Препоручујемо
САВЕСНО БЕРИТЕ СРЕМУШ: На Вршачким планинама почело пустошење пољана ове лековите биљке
27. 03. 2026. у 16:55
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)