ПОЗОРИШНА СМОТРА: У Петровцу на Млави вечерас почињу „Гулини дани“
ПЕТРОВАЦ НА МЛАВИ – У Петровцу на Млави вечерас се отвара позоришни фестивал „Гулини дани“, шестнаести по реду, који ће трајати до 28. марта.
Д.Н.
У такмичарском делу програма биће одиграно пет представа аматерских позоришта из Кавадараца (Македонија), Богатића, Куле, Јагодине и Тузле (БиХ). Фестивал се одржава у част Драгољуба Милосављевића Гуле (1923-2005), некадашњег члана новосадског СНП-а и београдског ЈДП-а. Глумио је у бројним представама и филмовима, а посебно је остао упамћен по својим улогама у култним ТВ серијама „Салаш у малом риту“ и „Више од игре“.
Препоручујемо
РОМАНТИЧНИ "ВИНОФЕСТ" У ГРАДСКОМ ПАРКУ: Јубиларна 20. манифестација у Вршцу 3. и 4. јула
01. 07. 2026. у 16:36
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима
КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.
01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)