МЕСТО ДИНАСТИЈЕ ОБРЕНОВИЋ У СРПСКОЈ ИСТОРИЈИ: Предавање у Музеју Смедеревске Паланке
У Галерији Народног музеја у Смедеревској Паланци, у уторак 12. августа са почетком у 19 часова, биће одржано предавање под називом „Место династије Обреновић у историји српског народа“.
Музеј Смедеревска Паланка
Предавач, историчар Александар Марушић, виши кустос Музеја рудничко-таковског краја, публици ће представити порекло најмлађе српске династије и кроз причу о пет владара подсетити на њихове заслуге у формирању и свеобухватном развоју модерне српске државе.
Tоком предавања биће речи и о приватном животу чланова династије, њиховим брачним односима, задужбинарству, односима са савременицима из политичког живота, као и о наслеђу које су оставили будућим генерацијама.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ПРЕВЕНТИВНИ ПРЕГЛЕДИ ДОЈКЕ: У Бојник стиже возило за ултразвучну дијагностику
15. 05. 2026. у 11:59
ОДОБРЕНО СЕДАМ ПРОЈЕКАТА: За пројекте одржавања зграда Краљевчани издвојили 30 милиона
15. 05. 2026. у 11:31
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)