МЛАДИМ ПОЉОПРИВРЕДНИЦИМА У ВОЈВОДИНИ 100 МИЛИОНА ДИНАРА ЗА ОПРЕМУ И МЕХАНИЗАЦИЈУ: Покрајинска влада подстиче останак на селу

Здравко Грумић

06. 08. 2025. у 14:22

У ЖЕЉИ да унапређује и развија пољопривредна газдинстава младих као и да подстиче њихов останак у руралним срединама широм Војводине, Покрајинска влада је издвојила 100 милиона динара за набавку одговарајуће опреме и механизације а уговори о овогодишњим субвенцијама те врсте, добијеним путем конкурса, уручила је данас у Новом Саду помоћница покрајинског секретара за пољопривреду, водопривреду и шумарство Драгица Илић.

МЛАДИМ ПОЉОПРИВРЕДНИЦИМА У ВОЈВОДИНИ 100 МИЛИОНА ДИНАРА ЗА ОПРЕМУ И МЕХАНИЗАЦИЈУ: Покрајинска влада подстиче останак на селу

Прес служба Покрајинске владе

Право на финансијску подршку остварило је 65 носилаца пољопривредних газдинстава, млађих од 40 година, који су први пут регистровали своја газдинства после 1. априла 2024. године, наведено је у саопштењу.

У последњих пет година је, у оквиру тог конкурса Покрајинског секретаријата за пољопривреду, потписано 611 уговора и опредељено укупно 730 милиона динара.

Минимални износ додељених бесповратних средстава је 500.000 динара а максимални по једној пријави не прелази два милиона динара.


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо, прети му смрна казна; Родригес пркоси Трампу (ФОТО/ВИДЕО)

ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо, прети му смрна казна; Родригес пркоси Трампу (ФОТО/ВИДЕО)

У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони, јављају светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље.

03. 01. 2026. у 07:45 >> 20:51

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (0)

НЕВЕРИЦА У ДЕНВЕРУ! Нове информације о повреди Николе Јокића (ВИДЕО)