НАДЛЕЖНИ ЈОШ СУМИРАЈУ ПОСЛЕДИЦЕ ВАТРЕНЕ СТИХИЈЕ НА ДЕПОНИЈИ КОД ВРАЊА "Метерис" под контролом
СИТУАЦИЈА на врањској депонији "Метерис" је под контролом, а надлежни саопштавају да до половине јучерашњег дана, 24. јула, није било новоотворених жаришта. Подсећају и да је простор који је био захваћен пожаром даноноћно натапан водом и насипан земљом, а напомињу да је због тога овде довезено чак 5.000 кубика.
Фото: Град Врање
У међувремену, иако се дим још осећа у граду под Пржаром, овдашњи Завод за јавно здравље објавио је прве резултате мерења квалитета ваздуха.
- Захваљујући правовременој и синхронизованој реакцији свих надлежних служби, као и људи из приватног сектора који нису штедели ни снагу, ни време, спречене су теже последице. Ово је добар показатељ колико један град може бити јак када је уједињен - објавио је на друштвеним мрежама градоначелник Врања, др Слободан Миленковић.
Гори на још две локације
ДОК се у Врању своди биланс паљевине на депонији, већ три дана траје интензивна борба са ватреном стихијом у атару села Горње Жапско, где је пожар захватио неприступачан рејон са боровом шумом. У гашењу учествује 45 ватрогасаца, са десет специјализованих возила, а - због изузетно тешког терена - јуче се дејствовало и из ваздуха.
И у Трговишту су суочени са новим пожаром у селу Дејанце, где су на обуздавању ватре такође ангажоване све расположиве снаге.
С друге стране, житељи села у близини депоније тврде да се још види како ватра тиња и указују да је готово немогуће да нико осим њих не примећује колико се тешко дише.
Ипак, подаци Завода за јавно здравље у Врању показују да нема одступања од основних параматера који се тичу загађености. Поручују да редовно прате концентрације загађујућих материја - свакодневно, на пет мерних места.
Подсетимо да је ванредна ситуација на делу територије Врања још на снази, а - док се последице кош сагледавају - Основно јавно тужилаштво прикупља информације ради утврђивања узрока пожара и утврђивања евентуалне одговорности.
Фото: Град Врање
Препоручујемо
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)