ПРЕДСТАВЉЕНА ТРИ ЗБОРНИКА: КК „Душан М. Дачић“ објавио шест зборника
Књижевно вече посвећено промоцији три зборника поезије и прозе, Kњижевни клуб „Душан М. Дачић“ из Багрдана уприличио је у просторијама Kњижевног клуба „Ђура Јакшић“ у Јагодини.
Фото:З.Глигоријевић
Догађај је окупио бројне љубитеље писане речи, као и ауторе чији се радови налазе у зборницима. Посетиоци су имали прилику да чују одломке из прозних дела и стихове савремених песника из поморавског краја.
-У питању су три међународна зборника поезије и прозе: „Моравски снови“, „Сеоска праскозорја“ и „Мој љубимац“. Имамо укупно шест зборника и до сада смо имали преко 250 активности - наводи Здравко Сретеновић, председник Kњижевног клуба „Душан М. Дачић“.
Он додаје да имају одличну сарадну са Kњижевним клубом „Ђура Јакшић“ у Јагодини, као и значајну помоћ од Скупштине града Јагодине. Оно по чему се овај књижевни клуб разликује од осталих књижевних клубова је што сваком члану клуба приликом објављивања првенца помажу новчано.
Препоручујемо
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)