УРЕЂЕЊЕ ОБАЛЕ У СМЕДЕРЕВУ: Чишћењем обале обележен „Дан Дунава“ (ФОТО)

Јелена Илић

27. 06. 2025. у 12:48

Поводом Међународног дана Дунава, 29. јуна, у сарадњи са градом Смедеревом, ЈКП „Зеленило и гробља“ организовало је еколошку акцију чишћења обале и уклањања дрвеног и плутајућег отпада из речног корита.

УРЕЂЕЊЕ ОБАЛЕ У СМЕДЕРЕВУ: Чишћењем обале обележен „Дан Дунава“ (ФОТО)

Фото: Н. Живановић

Овај еколошки догађај има за циљ да подсети грађане на значај очувања природних ресурса и бригу о животној средини.

У акцију су се симболично укључили и малишани из ПУ „Наша радост“ Смедерево, Маскирани у пирате, сирене и остале симболичне ликове везане за реку и воду, деца су, заједно са васпитачима, прошетала дуж дунавског кеја. Уз дружење, цртање и бојење на тему Дунава, разговарало се о значају  реке, њеној флори и фауни,  и начинима на које може допринети њеној заштити.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (0)

СЛАВИЦА ДИВЉАЛА НА УЛИЦИ: Комшије одмах позвале полицију