ПАРАЋИНКАМА НАГРАДЕ ЗА КАРИКАТУРУ: Две ученице освојиле трећа места на конкурсу „Мали Пјер“ (ФОТО)
ДЕВОЈЧИЦЕ из Параћина, Мина Миленковић и Валентина Влајић, доказале су свој изванредан ликовни таленат и креативност освојивши трећа места на републичком нивоу такмичења за најбољу дечју карикатуру „Мали Пјер“.
Фото: Фејсбук/ОШ "Ђура Јакшић" Параћин
Мина је ученица 1/2 разреда ОШ „Ђура Јакшић“, док је Валентина четврти разред ОШ „Радоје Домановић“.
Овај традиционални конкурс за најбољу дечју карикатуру организује ОЦД „Пријатељи деце Србије“, у сарадњи са Народном банком Србије, Министарством просвете и Министарством културе.
Изложба најбољих радова и оних који су ушли у ужи избор организована је галерији НБС у Београду и траје до данас.
Фото: Фејсбук/ОШ "Ђура Јакшић" Параћин
Како је саопштио организатор, на такмичењима свих нивоа је учествовало више од 10.000 ученика основних школа из целе Србије, а на републичко такмичење пласирала су се 534 рада.
Награђено је 30 младих уметника у конкуренцији млађих и старијих разреда, а додељена је и једна специјална награда.
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
"НИЈЕ БИЛО ЛАКО ИЗДРЖАТИ": Рађен проговорио о разлозима за развод од Ане и најтежем периоду
ВАТЕРПОЛИСТА Никола Рађен био је у браку са певачицом Аном Кокић са којом има две ћерке, од које се развео након једанаест година љубави, а сада проговорио о тешком периоду.
05. 12. 2025. у 07:50
Коментари (0)