ЛЕКАРИ И ПО СЕЛИМА: Пројекат Дома здравља „Бела Црква“ вредан 29 милиона
ДОМ здравља „Бела Црква“ добио је од Покрајинског секретаријата за здравство 29 милиона динара, за реализацију пилот пројекта унапређења доступности превентивних здравствених услуга у сеоским срединама, у којима, иначе, недостају лекари опште праксе, а не раде се ни специјалистички прегледи, нити има апотекарских јединица.
Фото: Ј.Ј.Баљак
Предвиђено је да се превентива спроводи сваког викенда, а осим белоцркванских, биће обухваћена и села у суседним општинама Алибунар и Пландиште.
-Првог и другог викенда у месецу радиће се превентивни прегледи лекара опште праксе, лабораторија, ЕКГ и мерење крвног притиска. Трећи викенд предвиђен је за прегледе специјалиста ОРЛ и офталмолога, а четврти за ултразвучне прегледе абдомена и штитне жлезде, које ће радити радиолози, специјалисте и лекари опште медицине – саопштено је из ове здравствене установе.
У првој години реализације пројекта, у селима које покрива Дом здравља, биће организоване и кућне посете физиотерапеута за кућну рехабилитацију, пацијенте ће по налогу лекара обилазити патронажне сестре, а радиће се и идентификација самачких старачких домаћинстава.
За ове потребе биће набављена путничка возила и опрема за специјалистичке прегледе.
Препоручујемо
ЗАВОД ЗА ЈАВНО ЗДРАВЉЕ ВРАЊЕ: Алергије учесталије од респираторних инфекција
09. 03. 2026. у 16:45
У СЛАВУ ФУДБАЛСКОГ СТРУЧЊАКА: Одржан Меморијални турнир „Миша Поповић“
09. 03. 2026. у 16:10
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)