НОЋАС КРЕЋУ НА ВРХ ВИС: Традиционални првомајски уранак планинара из Параћина

Зорана Рашић
Зорана Рашић

30. 04. 2025. у 17:39

МАДА не постоји званична клупска организација, чланови параћинског Планинарског друштва „Јаворак“ уочи сваког првог маја се сами организују за ноћни успон на врх Вис који су назвали „Првомајски уранак“.

НОЋАС КРЕЋУ НА ВРХ ВИС: Традиционални првомајски уранак планинара из Параћина

фото: З. Рашић

Полазак је у четвртак, 1. маја, три сата иза поноћи од планинарског дома на Грзи, а излазак на Вис је након два часа ноћног хода.

Из „Јаворка“ подсећају да заинтересовани планинари у дом могу да дођу још вечерас и да је за излазак на стазу и ову активност којом се обележава Први мај, Међународни дан рада, обавезна - чеона лампа.

Већ у недељу, 4. маја, "Јаворак" ће учествовати на  савезној планинарској акцији - успону на Жежељ и Бешњају.

У питању је 15. „Ђурђевдански поход“, а пријављивање је у току.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

ЖЕСТОКО СЕ УВРЕДИЛА: Ђорђе Давид четири месеца није причао са Снежаном Ђуришић - рокер открио детаље