КУЛТУРНО ПАМЋЕЊЕ ТРШЋАНСКИХ СРБА: Предавање др Миле Михајловић

Јелена Стојковић
Јелена Стојковић

23. 04. 2025. у 15:56

Поводом обележавања Међународног дана књиге и ауторских права, Културно-образовни центар и удружење ,,Данте Алигхиери” организују предавање ,,Културно памћење тршћанских Срба“ др Радмиле Миле Михајловић.

КУЛТУРНО ПАМЋЕЊЕ ТРШЋАНСКИХ СРБА: Предавање др Миле Михајловић

Фото: Промо постер

У питању је научна студија која кроз теоријски и емпиријски преглед живота и трајања, интеграције и асимилације тршћанских Срба дефинише два појма: културно памћење и националну културу у дијаспори, пружа јасну, општу слику о културолошким специфичностима Срба у Трсту, те формира платформу за формулисање прецизних мисија, циљева и задатака државних органа и институција у смислу очувања српског културног наслеђа у иностранству.

Предавање заказано за петак, 25. април у 18 сати у  Камерна сала Позоришта „Бора Станковић“ биће оплемењено и наступом хора Музичке школе ,,Стеван Мокрањац“.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ИДЕ У ЗАГРЕБ! Жреб је тако одлучио, следи историјско гостовање црвено-белих