ЗАВРШЕНИ СУСРЕТИ KУЛТУРНО-УМЕТНИЧKИХ ДРУШТАВА: Победници ће бити проглашени у мају

Зорица Глигоријевић

07. 04. 2025. у 15:24

Традиционална манифестација “Сусрети куд-ова”, која окупља културно-уметничка друштва на територији града Јагодине, завшена је наступом куд-ова из Кончарева и Шуљковца.

ЗАВРШЕНИ СУСРЕТИ KУЛТУРНО-УМЕТНИЧKИХ ДРУШТАВА: Победници ће бити проглашени у мају

Фото:З.Глигоријевић

Наступе културно-уметнички друштава у оквиру манифестације „Сусрети куд-ова“, од 22. фебруара до 6.априла, оцењивао је трочлани стручни жири, који ће резултате и проглашење најуспешнијих саопштити у мају месецу, на летњој сцени излетишта “Поток” у Јагодини. Организатор ових сусрета био је и ове године Kултурни центар “Светозар Марковић” , а покровитељ Скупштина града Јагодине.

-Желим да подсетим да је Драган Марковић Палма, поштујући традицију и наша села, пре много година започео иницијативу обнављања домова културе, а тиме и културно-уметничких друштава по свим нашим селима. Нису та села заживела само организационо, него и опремом и финансијском помоћи и награђивањем најбољих. Ми смо ту да само продужимо ту традицију и да никада не заборавимо онога који је све то започео – оценио је Миодраг Јаркин, председник Скупштине града Јагодине.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (0)

РУСИЈА У НЕВЕРИЦИ: УЕФА јој напрасно послала милионе евра, радује се и Србија!