ПОДЕЛОМ НАГРАДА ЗАВРШЕН 9. САБОР ЛЕВАЧКИХ ВИНОГРАДАРА И ВИНАРА: Они су понос "српске Тоскане"

Зорица Глигоријевић

14. 02. 2025. у 14:39

ДЕВЕТИ сабор левачких виноградара и винара је окупио 85 излагача из Трстеника, Варварина, Крушевца, Јагодине и Крагујевца.

ПОДЕЛОМ НАГРАДА ЗАВРШЕН 9. САБОР ЛЕВАЧКИХ ВИНОГРАДАРА И ВИНАРА: Они су понос српске Тоскане

Фото:Дејан Михајловић

И, најбоље бело вино произвео је Ђорђе Живановић из Вукмановца код Рековца, најбољи розе имао је Драган Грујић из Лепојевића код Рековца, који има розе без премца, а најквалитетније црвено вино изложио је Душан Милетић из Опарића. 

Директор Пољопривредно-ветеринарске школе у Рековцу, Љубиша Стевановић, каже да је манифестација веома значајна за промоцоју њихове установе, која ју је и основала, пре 12 година, те подсећа да су левачка виногорја за Србију исто што и Тоскана за Италију.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

БРУКА: Црногорци славили испадање Србије као да су Хрвати (ВИДЕО)