ОГЛАСИО СЕ БАТУТ, РАСТЕ БРОЈ РЕСПИРАТОРНИХ ИНФЕКЦИЈА: Због грипа забрањене посете, а врхунац се тек очекује

Mina Izgarević

06. 02. 2025. у 17:04

АКО је судити по најновијем извештају "Батута", у Србији расте број респираторних инфекција, али и обољења сличних грипу.

ОГЛАСИО СЕ БАТУТ, РАСТЕ БРОЈ РЕСПИРАТОРНИХ ИНФЕКЦИЈА: Због грипа забрањене посете, а врхунац се тек очекује

Фото: В. Данилов

Како "Батут" наводи у најновијем извештају, у недељи од 27. јануара до 2. фебруара било је 14.081 обољења сличних грипу, а то је пораст у односу на претходну недељу када је било 13.429. Највише је оболелих међу децом до 4 године, а затим у узрасној групи од 5 до 14 година.

Такође је порастао и број акутних респираторних инфекција. Наиме, број оболелих од акутних респираторних инфекција порастао је за 4.000 у односу на претходни извештај. Регистровано је 17.229, а било је 13.195.

Због грипа су већ забрањене посете у већини болница, а врхунац се тек очекује.

(Телеграф)

БОНУС ВИДЕО - ДР НОВОСТИ: Јетра воли кафу | Проф. др Тамара Миловановић

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СУКОБ? ОГЛАСИЛО СЕ МИНИСТАРСТВО: На столу план евакуације туриста у случају рата

СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СУКОБ? ОГЛАСИЛО СЕ МИНИСТАРСТВО: На столу план евакуације туриста у случају рата

ИЗРАЕЛСКО Министарство туризма саопштило је данас да је припремило план за евакуацију око 42.000 туриста који се тренутно налазе у Израелу, уколико земља буде приморана да затвори свој ваздушни простор због страха од новог сукоба са Ираном.

26. 01. 2026. у 14:07

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: Имам проблем што ради на националној телевизији

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"

ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.

25. 01. 2026. у 20:42

Коментари (0)

САМО САМ ПОМИСЛИЛА - САД ЋУ ДА УМРЕМ: Маја Волк о борби са раком - Прогутала сам кнедлу, а ујутру метастаза је била огромна