У ЈАНУАРУ ЧАК ДВАДЕСЕТ ПОЖАРА: Параћински варогасци подсећају грађане на превентиву
ВАТРОГАСНО-спасилачка јединица у Параћину у јануару је интервенисала чак двадесет пута, а од тог броја девет пожара је било на димњацима.
Фото: приватна архива
Како је објаснио Бобан Вукашиновић, командир ВСЈ, период од почетка до краја грејне сезоне сезоне карактерише повећан број пожара на грађевинским објектима, због чега Одељење за ванредне ситуације у Јагодини апелује на грађане да редовно контролишу димоводне канале и користе адекватне и исправне електричне уређаје.
- Разлог већег броја пожара су углавном неисправни или неочишћени димњаци, непажња приликом ложења пећи на чврсто гориво, остављање укључених грејалица без надзора, али и одеће у близини пећи или грејалица. До пожара често долази и због преоптерећења електроинсталација и неисправних електричних уређаја – објашњава Вукашиновић, уз апел грађанима да буду одговорни према себи и другима кад је о наведеном реч.
Важно је такође да родитељи не остављају малу децу без надзора у просторијама које се греју, те да не одлажу пепео у пластичне контејнере, јер све то може да има нежељене последице.
Грејна сезона је увелико у току, па ако до пожара ипак дође, грађани треба одмах да обавесте ватрогасце позивањем броја 193.
Препоручујемо
ПОТПИСАНИ УГОВОРИ ВРЕДНИ 30 МИЛИОНА: Подршка Покрајине развоју руралног туризма
06. 07. 2026. у 15:56
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)