ОБУКА У БАЗИ КОД БУЈАНОВЦА: Српски и војници из још девет држава на заједничкој обуци
У организацији Центра за мировне операције Војске Србије, у бази „Југ“ код Бујановца успешно je реализован тронедељни међународни курс за штабне официре Уједињених нација.
Фото: Министарство одбране
Курс су похађали припадници Војске Србије, Министарства унутрашњих послова и оружаних снага из девет страних држава који су потпуности оспособљени за рад на штабним дужностима у мировним операцијама Уједињених нација.
Обуку на курсу је реализовао инструкторски тим из Министарства одбране и Војске Србије, уз ангажовање инструктора из партнерских центара из Мађарске и Босне и Херцеговине, као и гостујућих предавача из Министарства унутрашњих послова, Црвеног крста Србије, Међународног комитета Црвеног крста и Високог комесаријата Уједињених нација за избеглице.
Препоручујемо
ЖЕНСКИ “РУКОПИС“ СЕНЗИБИЛНИЈИ: Изложба „Жене уметнице“ пред параћинском публиком (ФОТО)
11. 03. 2026. у 17:47
ГИМНАЗИЈАЛКЕ ОПЕТ ЗАБЛИСТАЛЕ: Параћинке победнице у спортској гимнастици
11. 03. 2026. у 14:20
РАСПИСАН КОНКУРС „КРВ ЖИВОТ ЗНАЧИ“: Црвени крст у Деспотовцу позвао ученике да учествују
11. 03. 2026. у 13:42
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)