ДАНИ СРПСКО-ГРЧКОГ ПРИЈАТЕЉСТВА У КРАГУЈЕВЦУ : Отворен фестивал ''Грчка у срцу Србије''
Уоквиру Дана српско – грчког пријатељства у Крагујевцу, на градском сајмишту отворен је фестивал „Грчка у срцу Србије''.
Фото : ГК
Манифестацији којој је циљ учвршћивање и стварање нових пријатељских, туристичких, културних и привредних веза између Грчке и Србије, присуствовали су представници амбасаде Републике Грчке, Владе РС, Хеленске бизнис асоцијације, националних туристичких организација Србије и Грчке, Града Катеринија регије Пијерија.
Јоргос Какутис, представник амбасаде Републике Грчке и шеф канцеларије Туристичке организације Грчке рекао је да на грчком приморју деценијама уназад летује највећи број посетилаца из Србије, да су увек добродошли и позвао их да се у Грчкој и надаље осећају као код куће.
На градском сајмишту у Крагујевцу приређен је богат тродневни фестивалски програм, од презентација књига, изложба слика, наступа музичара из Грчке, преко презентације некретнина у Грчкој и српско –грчких вечери.
Николаидис Вангелис, заменик градоначелника Града Катерини је изразио наду да ће званично потписивање протокола о сарадњи бити реализовано током следеће године али да је од документа много важније да се људи наша два града упознају и спријатеље што ће их лакше и пословно повезати.
Препоручујемо
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)
ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.
30. 12. 2025. у 20:45
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
УМРО НАЈТЕЖИ ЧОВЕК НА СВЕТУ: Са 600 килограма ушао у историју - борио се да смрша, али болест је пресудила
ДРЖАО је Гинисов рекорд за најтежег човека на планети...
30. 12. 2025. у 18:15
Коментари (0)