КО ЈЕ "ЗАТУРИО" АЛЕКСАНДРА МИШИЋА? Врањска Бања није добила одобрење да се одужи српском официру, управнику места од 1928. до 1330.
СХОДНО недавној сагласности Градског већа у Врању на Одлуку о постављању спомен-обележја на територији Врањске Бање, она би требало да добије споменик "Митке и Коштана", а део туристичке понуде биће и монументи посвећени краљу Петру Првом Карађорђевићу, односно Бори Станковићу
Фото: Ј.С.
Спор је, међутим, настао настао због идеје да у поменутој Градској општини споменик добије и Александар Мишић - син легендарног војводе Живојина Мишића и официр српске војске у Краљевини Србији током Балканских и Првог светског рата, а у периоду између 1928. и 1930. управник Врањске Бање.
- Ми немамо своју комисију, па смо захтев послали градској комисији која је усвојила предлог за подизање споменика Борисаву Станковићу, али не и Александру Мишићу - каже први човек Врањске Бање, Драган Сентић. - Зато смо послали ургенцију, да би добили повратну информацију да ли је комисија уопште разматрала ову иницијативу, поднету још 15. августа, јер је усвојен предлог за који није познато од кога потиче... Верујем да је реч о неком административном пропусту.
Додаје и да апсолутно ништа није спорно око Боре Станковића, који има споменик у центру Врања и бројне институције носе његове име, али не види ни шта је проблем у жељи да се Бања одужи и Александру Мишићу.
Градска управа, осим саопштења после седнице Градског већа, више се није оглашавала на ову тему.
Препоручујемо
МОСТОВИ САРАДЊЕ: Смедерево окупља делегације из региона пред "Нушићеве дане"
08. 12. 2025. у 13:21
БЕЗ СТРУЈЕ СУТРА ДЕО ПАРАЋИНА: Најављени радови на нисконапонској мрежи
07. 12. 2025. у 23:15
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)