И НОВИ САД ДОМАЋИН МЕЂУНАРОДНЕ БИЦИКЛИСТИЧКЕ „ТРКЕ КРОЗ СРБИЈУ": Учествује 120 такмичара из 21 државе

У ОКВИРУ 63. међународне бициклистичке „Трке кроз Србију“, која стартује 11. октобра у Сомбору, њених укупно 120 учесника из 21 земље проћи ће ове године и кроз Нови Сад, саопштено је на данашњој конференцији за медије у новосадској Градској кући.

И НОВИ САД ДОМАЋИН МЕЂУНАРОДНЕ БИЦИКЛИСТИЧКЕ „ТРКЕ КРОЗ СРБИЈУ: Учествује 120 такмичара из 21 државе

Прес служба Града

Бициклисти долазе из Француске, Велике Британије, Холандије, Италије, Шведске, Швајцарске, Словеније, Ирске, Аустрије, Грчке, Хрватске, Мађарске, Румуније, Тајланда, Пољске, Украјине, Словачке, Новог Зеланда, Еритреје и БиХ.

Чланица новосадског Градског већа за спорт и омладину Татјана Медвед истакла је значај те спортске манифестације, једне од оних са најдужом традицијом у Србији будући да је први пут одржана давне 1939. године.

- Осим што је највећа бициклистичка трка у нашој земљи, спада у ред највећих и најпрестижнијих у овом делу Европе. Град Нови Сад је свестан значаја који ова трка има за развој бициклистичког спорта и спорта у целини. Осим спортског значаја, то међународно такмичење окупља велики број такмичара из света – истакла је Тања Медвед и додала да та бициклистичка трка на најлепши начин шаље слику нашег града и наше земље у свет.

Новинарима су се обратили и председник Бициклистичког савеза Србије Душан Гојић и директор трке Иван Арпаш.

Трка траје до 13. октобра, а одвијаће се у три етапе, и то од Сомбора до Новог Сада, од Новог Сада до Зрењанина и од Зрењанина до Пожаревца. Награде најбољима биће додељене на свакој етапи.


 


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на Ђузепе Меаци