ТРИ ОБЕЛЕЖЈА ТРАЈАЊА ВАРОШИ: Представљање монографије „Духовна лента краљевачког градитељства“
Поводом Краљевдана који Краљевчани обележавају као Дан свог града, у Народној библиотеци „Стефан Првовенчани“ сутра ће, са почетком у 19 сати, бити представљена монографија „Духовна лента краљевачког градитељства: три обележја трајања вароши” чији су аутори др Предраг Терзић и Трипо Данило Спахић.
НБ Стефан Првовенчани
Аутори су, наиме, три значајна културно-историјска споменика Краљева представили као драгоцене тековине завичајне баштине 19. и прве половине 20 века. Представљајући Цркву Свете Тројице, Господар-Васин конак и римокатоличку Цркву Арканђела Михаела као препознатљива духовна и архитектонска обележја града на Ибру, ова монографија доприноси и обележавању три завичајна јубилеја - 200 година од подизања Цркве Свете Тројице, 140 година од утврђивања имена Града Краљева и 100 година од изградње римокатоличке Цркве Светог Арканђела Михаела.
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)