ГРАДСКЕ СЛУЖБЕ У НОВОМ САДУ НАСТАВЉАЈУ ПРИПРЕМЕ ЗА ВИСОКИ ВОДОСТАЈ ДУНАВА: Почело превентивно пуњење џакова песком

НА иницијативу градоначелника Милана Ђурића у вези са сложеном хидрометеоролошком ситуацијом на току Дунава, данас је почела акција превентивног пуњења џакова песком у којој учествују запослени у градским јавно-комуналним предузећима и Ватрогасном савезу града.

ГРАДСКЕ СЛУЖБЕ У НОВОМ САДУ НАСТАВЉАЈУ ПРИПРЕМЕ ЗА ВИСОКИ ВОДОСТАЈ ДУНАВА: Почело превентивно пуњење џакова песком

Прес служба Града

Како је наведено у саопштењу из градоначелниковог Кабинета, напуњени џакови биће у случају потребе усмерени на критичне тачке ради заштите од потенцијалног изливања воде и „урбаних поплава“ на територији Града Новог Сада.

Према речима члана Градског већа за комуналне и инспекцијске послове Дејана Шијака, пуњење 5.000 џакова песком реализује се заједно са Јавним водопривредним предузећем „Воде Војводине“.

- Данашњом акцијом желимо да допринесемо бољој спремности за заштиту објеката грађених на приобалном подручју. Иако је прогноза зa Нови Сад да ће у наредним данима водостај бити у зони редовне одбране од поплава, ми свакодневно пратимо ситуацију, сарађујемо са свим надлежним службама и спремни смо да реагујемо и да у случају потребе предузмемо одговарајуће мере – поручио је Шијак.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?