ГРАДИ СЕ МОСТ У КОВАЧИМА: Обнова саобраћајне инфраструктуре у краљевачком крају
У склопу обнове саобраћајне инфраструктуре у краљевачком крају оштећену зубом времена, али још више елементарним непогодама минулих година, у приградском насељу Ковачи у току је изградања новог моста преко истоименог бујичног водотока са приступном саобраћајницом.
Г.Шљивћ
Примајући воду са оближње планине Столови, овај бујични поток често је плавио оближња домаћинства и задавао главобоље мештанима, претећи да ће потпуно урушити веома прометни саобраћајни прелаз. Изградњом новог моста и уређењем корита мештанима ће бити омогућено безбедено кретање у оба правца, а околина ће бити заштићена од изливања и удара бујица.
Г.Шљивћ
- По највишим стандардима мост ће бити дугачак 21,6 метара, распона 12, док ће коловозна конструкција бити ширине 6 метара са обостраним тротарима од 1,12 метара – појашњава техничке детаље Марица Мијајловић, директорка краљевачког ЈП за уређивање грађевинског земљишта. - Вредност пројекта је 43,6 милиона динара, финансијер је ЈП „Путеви Србије“, а рок за завршетак је 150 календарских дана.
Г.Шљивћ
Препоручујемо
ДЕО ШКОЛСКОГ ПЛАФОНА ПАО НА УЧЕНИКА: Инцидент у Кикинди, повређен гимназијалац
05. 06. 2026. у 22:28
РОНИОЦИ ЧИСТЕ ШЉУНКАРУ: Акција „Волим реку, а ти?“ у суботу и у Белој Цркви
05. 06. 2026. у 18:16
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година
ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.
06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)